W jaki sposób podziękować gościom za przybycie na ślub i wesele?

W Polskiej tradycji weselnej jeszcze do niedawna nie było zwyczaju obdarowywania gości upominkami, które są podziękowaniem za udział w uroczystości. Powoli jednak tradycja ta, która przybyła do nas z krajów zachodnich, zaczyna być również popularna na polskich weselach. Jest to niezwykle miły gest ze strony pary młodej, ale jego przygotowania nie powinniśmy zostawiać na ostatnią chwilę. Oczywiście upominki te są zwykle niewielkich rozmiarów i mają być przede wszystkim symbolem, ale warto zastanowić się nad tym jaką ostatecznie przyjmą formę.

Ciasto na pożegnanie

Tak naprawdę za pewną formę podziękowań, która jest obecna na polskich weselach od dłuższego czasu, można uznać obdarowywanie gości pudełeczkiem z ciastami. Zazwyczaj były to jednak zwykłe plastikowe opakowania, na których ewentualnie umieszczano ozdobną naklejkę z datą, imionami pani i pana młodego oraz krótkim podziękowaniem. Na szczęście obecnie mamy nieco większe możliwości w tym względzie i nawet jeśli naszym jedynym podarkiem dla gości będą takie właśnie tradycyjne ciasta możemy je wręczyć w pięknych opakowaniach. Co więcej, na tego rodzaju opakowaniach możemy również nadrukować tekst z naszymi podziękowaniami wraz z datą i imionami. Tak przygotowany podarunek na pewno spodoba się każdemu z gości. Pamiętajmy aby wybór grafiki na takim pudełeczku współgrał z cała stylizacją naszego wesela

Słodkości w pięknej oprawie

Słodycze są bardzo uniwersalnym podarunkiem dla gości weselnych, wystarczy jedynie zapakować je w oryginalny sposób. Pudełeczko z karteczką z naszej oferty, to personalizowany produkt z uroczą grafiką i kolorową wstążeczką. Oczywiście grafikę możecie dostosować do stylistyki Waszego wesela.

Słodycze można również zapakować w pudełeczka, które oprócz podziękowania będą również pełniły funkcję winietek z nazwiskami gości. Będzie to bardzo miłe połączenie. Wybierzcie motylka lub krzesełko w kolorystyce zgodnej z trendem na Waszej uroczystości.

A może zainteresują Was woreczki z organzy z migdałami i karteczką z podziękowaniem? Może szukać czegoś bardziej wyszukanego jak personalizowane ciasteczko z wróżbą z różnymi grafikami do wyboru? Wreszcie możemy polecić słoiczki z oryginalnego miodu z kwiatów pomarańczy w przepięknej dekoracji.

Oryginalne słodkości

Oprócz migdałów w lukrze czy ciasteczek z wróżbą swoim gościom możecie podziękować dowolnymi słodyczami czy prezencikami wykonanymi własnoręcznie. Możemy zaproponować Wam również czekoladki i cukiereczki w „ślubnym wydaniu”. Na pewno przypadną do gustu tradycjonalistą jak również nowoczesnemu gremium na Waszym weselu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *