Podziękowania dla rodziców

Ślub i wesele to oczywiście najważniejszy moment w życiu pary młodej, która właśnie w tym dniu oficjalnie rozpoczyna swoje wspólne życie. Jest to jednak również wyjątkowa chwila dla rodziców świeżo upieczonych małżonków, którzy niejako wypuszczają swoje pociechy spod swoich opiekuńczych skrzydeł. Oczywiście często jest to jedynie symboliczne, ale niemniej jednak dzień ten jest również dla rodziców pełen radości i wzruszeń. Dlatego też, w trakcie przyjęcia weselnego powinien się znaleźć moment na podziękowanie im za wszystko co dla nas zrobili oraz za pomoc w zorganizowaniu naszego wesela. Sposobów na to jest bardzo wiele, bez problemu powinniśmy zatem znaleźć najbardziej odpowiednią formę podziękowań.

Kiedy to zrobić?

Tak naprawdę wybór najlepszego momentu na wyrażenie swojej wdzięczności względem rodziców jest zależny wyłącznie od nas. Najczęściej pary planują takie podziękowania tuż przed lub po oczepinach, ale także całkiem wcześniej, jak na przykład po uroczystym pierwszym tańcu. Czasem nie warto odkładać tak ważnej chwili na bardzo późne godziny nocne, weźmy pod uwagę chociażby to, że z czasem będziemy coraz bardziej zmęczeni, a alkohol też może zadziałać na nas niekorzystnie. W takim wypadku podziękowania dla naszych kochanych rodziców mogą przebiec całkiem inaczej niż to sobie zaplanujemy.

Ustalając czas na naszą przemowę, musimy również wziąć pod uwagę liczbę osób starszych, a także rodzin z małymi dziećmi. Jeśli jest ich sporo, z pewnością duża część spośród nich nie zostanie na przyjęciu do późna, dlatego lepiej będzie zorganizować podziękowania nieco wcześniej. W większości przypadków, najbardziej optymalną godziną wydaje się być 22. Nie jest jeszcze zbyt późno, ale goście zdążą się już rozbawić.

Za co powinno się dziękować?

Choć sprawa wydaje się dość prosta (musimy przecież zwyczajnie podziękować naszym ukochanym rodzicom) to często stworzenie takiego tekstu podziękowań może przysporzyć wiele kłopotów. Nie do końca bowiem wiemy za co powinniśmy przede wszystkim wyrazić naszą wdzięczność i jakie słowa dobrać, by jak najlepiej oddać nasze myśli.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, iż tego dnia będziemy mieli naprawdę wiele na naszej głowie, dlatego jeśli przygotowujemy sobie tekst podziękowań dla rodziców, zdecydowanie nie powinien on być długi. Osoby, które nie mają zbyt dużych oporów przed wystąpieniami publicznymi, z pewnością poradzą sobie świetnie nawet bez wykutych na pamięć zdań, ale niestety nie każdy ma takie zdolności. Dlatego spróbujmy w zwięzły sposób wyrazić to co chcemy przekazać przede wszystkim naszym rodzicom, ale także zebranym gościom.

Oczywiście jeżeli nasi rodzice pomagali nam w zorganizowaniu ślubu oraz przyjęcia weselnego, powinniśmy im za to podziękować w trakcie przemówienia. I nie chodzi tutaj jedynie o pomoc finansową, ale także o ich wsparcie czy udzielane nam porady.

Ideą podziękowań rodzicom w trakcie wesela nie jest jednak wyłącznie podkreślenie roli jaką odegrali w zorganizowaniu przyjęcia, ale przede wszystkim wyrażenie naszej wdzięczności za trud jaki włożyli w nasze wychowanie, za miłość którą nas obdarzyli oraz za to wszystko czego się od nich nauczyliśmy, a co ukształtowało nas w takich ludzi jakimi obecnie jesteśmy. Zarówno dla rodziców, jak i dla pary młodej jest to niezwykle wzruszający moment, dlatego powinniśmy się naprawdę dobrze przygotować. Warto do naszej wypowiedzi wpleść jakieś wspomnienia z dzieciństwa, które doskonale podkreślą więzi łączące nas z rodzicami, a te zabawne rozładują napięcie towarzyszące tej chwili.

Moment podziękowań nie musi się jednak koncentrować wyłącznie na rodzicach. Jeżeli jakaś inna bliska nam osoba miała wpływ na nasze wychowanie, również powinniśmy o niej wspomnieć. Może być to dziadek, babcia, któreś z rodziców chrzestnych, a nawet nasze rodzeństwo. Najważniejsze by nie zapomnieć o nich w tej wyjątkowej dla nas i naszych najbliższych chwili. Na koniec warto również oficjalnie podziękować wszystkim zebranym gościom za udział w tak istotnej dla nas uroczystości, ale także za prezenty i złożone nam życzenia.

Prezenty dla rodziców

Każde podziękowania powinny być również uzupełnione podarunkiem dla naszych rodziców. Czasem wystarczy, że jest to coś niewielkiego, bo liczy się przede wszystkim sam gest. Jeśli jednak chcemy aby była to wyjątkowa pamiątka na wiele lat, trzeba się dobrze zastanowić co wybrać.

Tradycyjnym i również najbardziej popularnym prezentem dla rodziców są bukiety, czy nawet kosze kwiatów. Zazwyczaj takie kompozycje wyglądają niezwykle okazale, ale warto też zadbać o jakiś dodatkowy podarunek, który przetrwa nawet gdy kwiaty już uschną. Może to być na przykład piękna kartka z napisanymi przez nas podziękowaniami. W ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele podziękowań dla rodziców w formie papierowej. Niezwykle piękne i estetycznie wykonane karty z tekstem proponowanym przez nas lub przygotowanym przez Was. Dodatkowo podziękowanie może być w takiej samej stylistyce jak Wasza zaproszenia ślubne i inne dodatki.

Bardzo dobrym pomysłem jest również niejako rozdzielenie prezentów dla naszych mam oraz ojców. W tym wypadku nasze mamy mogą zostać obdarowane wspomnianymi już koszami kwiatów, natomiast ojcowie otrzymają, na przykład alkohol z najwyższej półki. Rzecz jasna najlepiej w tym przypadku prezentuje się dobra whiskey, którą dodatkowo powinniśmy zapakować w eleganckie opakowanie. Może być to chociażby drewniana skrzyneczka. Przy takim rozwiązaniu również powinniśmy dołączyć pamiątkową kartkę z podziękowaniami.

Kolejną naszą propozycja może być tradycyjna ramka z Waszym wspólnym zdjęciem z teraźniejszości lub też ze zdjęciem z dzieciństwa. Urocze i eleganckie ramki znajdziecie w naszej ofercie. Króluje oczywiście jasna kolorystyka.

Bardzo ciekawym i oryginalnym prezentem dla rodziców może być nasz plakat ślubny. Kolorowe grafiki z personalizacją będą uroczą pamiątką, którą rodzice mogą zawiesić na ścianie. Możecie być pewni, że z takim plakatem nigdy nie zapomną o Waszej rocznicy ślubu.

Nieco bardziej nowoczesnymi prezentami dla naszych rodziców są natomiast coraz popularniejsze statuetki wykonane ze szkła.  Znaleźć się na nich może zarówno zdjęcie wielkiego bukietu kwiatów, jak i nas samych, oraz rzecz jasna tekst podziękowań. Wszystkie te elementy mogą być personalizowane, dlatego mamy ogromny wpływ na to co się na nich znajdzie. Takie szklane statuetki będą doskonałym podarunkiem dla rodziców bo nie dość, że będą się pięknie prezentowały na półce, to na pewno przetrwają wiele długich lat. W naszej ofercie znajdziecie statuetki uniwersalne jak i personalizowane,  na których możecie umieścić nie tylko swój tekst, ale również swoje zdjęcie.

Prezenty z wyższej półki

Jeśli nie zależy nam tak bardzo na prezentach rzeczowych dla naszych rodziców, lub po prostu stać nas na to by dodatkowo zafundować im nieco bardziej ekskluzywny podarunek, również mamy parę możliwości.

Dla rodziców, którzy nie mają zbyt wiele okazji do wyjazdów na wczasy, doskonałym pomysłem będzie wykupienie im wymarzonej wycieczki. Oczywiście najlepiej jeśli dobrze znamy ich preferencje i wiemy gdzie chcieliby pojechać, ale jeżeli nie jesteśmy do końca pewni zawsze możemy dać im możliwość wyboru spośród kilku propozycji. Istotne jest również to aby mogli oni indywidualnie ustalić sobie termin takiego wyjazdu, by nie pokrzyżował im innych planów.

Z nieco mniejszymi kosztami, niż na przykład tygodniowa wycieczka, wiąże się z kolei wykupienie naszym rodzicom kilkudniowego pobytu w ośrodku SPA. Nie musi się on wcale znajdować daleko od ich miejsca zamieszkania, ważne natomiast by było to miejsce ciche i spokojne, gdzie będą mogli się naprawdę zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków. Zabiegi, które wybierzemy dla naszych rodziców, powinny być dostosowane do ich potrzeb, tak by naprawdę mogli z nich w pełni skorzystać.

Z kolei jeśli wiemy, że nasi rodzice zawsze chcieli sobie coś kupić, czy to dla siebie czy też do swojego domu, ale wydawało im się, że jest to zbyt drogie i nie tak bardzo potrzebne, możemy zrobić im taki duży prezent rzeczowy. W tym przypadku jednak musimy pamiętać, aby obydwie pary rodziców otrzymały podarunki o podobnej wartości.

O czym jeszcze pamiętać?

Wiele par decyduje się także na uświetnienie chwili składania rodzicom podziękowań odpowiednią piosenką. Najczęściej wybieranym utworem jest „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, ale warto poszukać innych utworów o podobnym wydźwięku, jeśli ten niespecjalnie przypadł nam do gustu. Piosenka może być zagrana w tle kiedy przemawiamy i wręczamy prezenty rodzicom, lub też po tym wydarzeniu. Wówczas, para młoda wraz z rodzicami wspólnie tańczy w rytm piosenki.

Należy pamiętać, że wybierając prezenty dla rodziców powinniśmy przede wszystkim kierować się ich osobistymi gustami i naszą wiedzą o tym, co tak naprawdę może sprawić im największą radość. To przecież właśnie oni powinni być z naszego prezentu najbardziej zadowoleni. Jeśli wiemy, że nie lubią znajdować się w centrum uwagi nie przedłużajmy momentu podziękowań. Warto także zapytać ich czy chcą zatańczyć z nami do piosenki czy raczej woleliby tego uniknąć. Dzięki temu, chwila ta będzie dla wszystkich przyjemna i pozostawi po sobie same miłe wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *