Nowoczesne zaproszenia ślubne

Każdy czas jest dobry no to aby zamówić zaproszenia ślubne, choć niewątpliwie najczęściej przyszli małżonkowie zaopatrują się w nie pod koniec i na początku roku. To najlepszy czas na to aby na spokojnie przejrzeć ofertę i wybrać te, które podobają się nam najbardziej. Ponieważ większość zaślubin w naszym kraju odbywa się latem, dlatego też jesień i zima to ten właściwy moment, aby zamówić zaproszenia ślubne. Pół roku pozornie tylko dużo czasu na dopracowanie wszystkich szczegółów związanych z organizacją wesela. Czas produkcji zaproszeń to niekiedy kilka tygodni, a czas potrzebny na osobiste wręczenie zaproszeń, to często wiele tygodni rodzinnych odwiedzin. W Polsce, tradycją jest osobiste wręczanie zaproszeń i zajmuje to naprawdę bardzo dużo czasu.
Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego zaproszenia na ślub?

Wzór zaproszenia, które wybierzecie powinien być dopasowany do motywu przewodniego czy też stylu Waszego przyjęcia weselnego. Nie musi być to dokładne odzwierciedlenie dekoracji, które znajdą się na sali weselnej, ale nawet niewielki akcent. Jeśli na przykład wśród kolorów, na waszym weselu będzie zdecydowanie przeważał granatowy, warto użyć go także w zaproszeniach. Może to być kolor papieru, koperty czy nawet tylko granatowa kokardka, którą zaproszenia ślubne będą przewiązane.

Warto także zadbać o to by zaproszenia na ślub były z tej samej serii co na przykład winietki albo menu, które ustawicie na stołach. Dzięki temu stworzą one wspaniałą całość. W naszym sklepie znajdziecie wiele elementów danej kolekcji, co sprawi, że oprawa wesela będzie stanowiła spójną i dobrze dobraną całość, która pięknie będzie się prezentować na zdjęciach i pozostawi dobre wrażenie wśród Waszych gości.

Podczas wybierania zaproszeń ślubnych należy również zwrócić uwagę na to z jakiego papieru zostały wykonane. Tradycyjnym i tym samym najbardziej popularnym jest oczywiście dobrze nam znany papier kredowy oraz wszelkie papiery fakturowane, które prezentują się bardzo elegancko. Obecnie jednak w naszej ofercie znajdziemy także nieco bardziej oryginalne rodzaje papieru jak np. ekologiczny. To czy będą odpowiednie w Waszym przypadku zależy przede wszystkim od charakteru uroczystości, a konkretnie od tego czy będzie ona bardzo elegancka czy może w modnym teraz stylu rustykalnym.

Modne zaproszenia na ślub

Oczywiście podczas wybierania zaproszeń na ślub nie zawsze najbardziej liczy się moda i panujące aktualnie trendy, ale z pewnością warto dowiedzieć się jakie wzory są aktualnie na topie, a może jakieś nowoczesne zaproszenia ślubne przykują Waszą uwagę.

Prawdziwym hitem ostatnich sezonów są zaproszenia na ślub z motywem folkowym. Nasza kolekcja FOLKOWA zachwyca prostotą i barwą ukrytą pod postacią kwiatowych motywów stylistycznie dopasowanych do folklorystycznego motywu. Folkowa seria naszej papeterii idealnie pasuje do wesela w stylu ludowym czy wiejskim.

Kolejny hit to zaproszenia na ślub drukowane za pomocą białego tuszu, które są oryginalne i unikatowe i takiego też charakteru nadają Waszej uroczystości. Oczywiście są one nieco droższym wyborem, gdyż biały wydruk jest znacznie droższy od tradycyjnego czarnego, ale nie da się ukryć, że są po prostu piękne i tym samym warte wydanych tych pieniędzy.

Szczególnie szykownie wyglądają zaproszenia ślubne z dodatkiem wstążek czy ozdobnych dżetów nadających klasy zaproszeniom ślubnym. Niezwykle urocze i powabne są takie zaproszenia na ślub z uwagi na wszelkiego typu ornamenty. Jest to wspaniała dekoracja, która nada każdemu zaproszeniu szczególnego charakteru.

Zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym to ulubione zaproszenia na ślub wybierane przez klientów sklepu Weseliana. Wpasują się idealnie w klimat romantycznego wesela. Umieszczone na zaproszeniach grafiki roślinne, mają lekko rozmyty, akwarelowy i enigmatyczny charakter. Kwiaty peonii, tulipanów, bratków, chińskiej róży czy kwiatu wiśni w pastelowych romantycznych barwach zachwycają prostotą i pięknem zarazem. Całość uzupełniona jest papeterią w postaci winietek, zawieszek na alkohol, numerków na stół, planów stołu, ksiąg gości czy menu. Te elementy razem z Iskierkami miłości i plakatami to prawdziwy Must Have na współczesnym weselu.

Co powinny zawierać zaproszenia na ślub?

Kiedy znajdziecie już Wasze idealne zaproszenie na ślub pozostaje zdecydowanie co znajdzie się w środku. Oczywiście pierwszym krokiem do stworzenia odpowiedniego tekstu na Wasze zaproszenia jest sprecyzowanie listy gości. Ich imiona i nazwiska muszą się znaleźć w centralnym miejscu, aby nie było wątpliwości dla kogo są przeznaczone. Jeżeli informacje te mają być drukowane na zaproszeniach, przed podaniem nam listy gości, sprawdźcie Waszą listę kilkukrotnie, aby upewnić się, że nie ma w niej żadnych błędów. Zawsze warto również dokupić kilka zapasowych zaproszeń z pustym miejscem na wpisanie imienia i nazwiska.

W tekście zaproszenia na ślub powinniście rzecz jasna podać datę i godzinę Wszego ślubu oraz miejsce, w którym uroczystość się odbędzie. Jeśli miejscowość nie jest duża nie musicie podawać adresu, ale w przypadku większych miast warto to zrobić. Adres natomiast zdecydowanie powinien się znaleźć przy nazwie lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Jeżeli dojazd jest dość skomplikowany bardzo pomocne może okazać się dołączenie do zaproszeń małej mapki.

Już podczas zamawiania zaproszeń musicie zdecydować czy wszyscy goście będą zaproszeni zarówno na ślub jak i na wesele. Jeśli nie, część zaproszeń nie powinna zawierać informacji o przyjęciu w lokalu. Z kolei, po konsultacji z właścicielem sali weselnej należy zdecydować do kiedy goście powinni potwierdzić swoje przybycie. Dzięki temu, odpowiednio wcześnie dowiecie się ile miejsc przy stolikach czy pokoi hotelowych należy ostatecznie zamówić. Informację o potwierdzeniu przybycia wraz z numerami telefonów do pary młodej również należy umieścić na zaproszeniach ślubnych.

Bardzo wiele par decyduje się obecnie na dołączenie do zaproszeń informacji o tym, iż zamiast tradycyjnych kwiatów chcieliby otrzymać, na przykład alkohol czy książki. Choć przez niektórych uważane jest to za nietakt, to jednak należy zauważyć, że jest to po prostu prośba i jeśli któryś z gości nie zechce jej spełnić, ma do tego prawo. Taką informację możemy dołączyć na dodatkowej wkładce do zaproszenia ślubnego, jeśli nie zmieści się w treści zaproszenia z uwagi na dużą ilość tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *