Pamiątkowe księgi gości weselnych

Wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej pary młodych ludzi, do którego skrupulatnie się przygotowują przez bardzo długi czas. Między innymi z tego powodu dbają oni również o to by zachowało się z niego jak najwięcej pamiątek. Stąd zazwyczaj spotykamy na ślubie kamerzystę, a już na pewno fotografa, który uwieczni niemal każdą chwilę tej uroczystości. Warto jednak zadbać także o nieco inny rodzaj pamiątki jaką jest księga gości weselnych. Ten nowy trend coraz szybciej rozprzestrzenia się wśród Polaków, którzy chętnie przygotowują takie pamiątki, a także wpisują się do nich pozostawiając ślad swojej obecności w tym wyjątkowym dniu.

Tradycyjne księgi gości weselnych

Tradycyjne pamiątki tego typu to oczywiście dużych rozmiarów notesy, najlepiej z ozdobnymi kartkami i odpowiednio ozdobioną okładką. Jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć gotowe księgi pamiątkowe, które byłyby ładne i rzecz jasna praktyczne. Na szczęście producenci takich akcesoriów ślubnych szybko zrozumieli o co chodzi parom młodym, dzięki czemu dzisiaj możemy wybierać spośród wielu różnych wzorów i kolorów ksiąg gości weselnych, które mogą być bardzo oryginalne lub też doskonale wpasować się w styl naszego przyjęcia czy motywów dekoracyjnych.

Obecnie pary młode dzielą się niejako na dwie grupy: tych, którzy szukają bardzo eleganckich ksiąg oraz tych nieco bardziej zwariowanych, którzy stawiają na niekonwencjonalne czy też po prostu urocze wzornictwo. Oczywiście większość tego typu produktów jest personalizowana, dzięki czemu możemy wybrać jego kolor, umieścić swoje imiona oraz datę ślubu, a także wydrukować swój własny tekst, który znajdzie się na pierwszej stronie takiej księgi. Dzięki temu, mimo, że nasza księga gości została kupiona, można sprawić, że stanie się naprawdę wyjątkowa.

Wśród ksiąg gości uniwersalnych bez personalizacji możemy znaleźć mnóstwo wzorów – rustykalnych, romantycznych czy też eleganckich

Bardziej ekskluzywną wersją księgi gości będzie taka, której wzór będzie idealnie pasował do Was, do stylistyki Waszego wesela czy też taka, którą sami zaprojektujecie. W naszej ofercie znajdziecie najróżniejsze wzory i formaty ksiąg. Zachęcamy do wyboru wzoru czy koloru przewodniego na weselu.

Księga do fotobudki

Fotobudki to ostatni hit weselny. Gwarantują doskonałe urozmaicenie wesela i świetną zabawę nie  tylko dla młodszego pokolenia. Fotobudki często nie mają w swojej ofercie ksiąg z czarnymi kartami, a szkoda. Zdjęcia wklejane do takiej księgi, dodatkowo opatrzne kilkoma miłymi słowami, czy też wrażeniami z wesela będą wspaniałą pamiątką z tej ważnej uroczystości. Dodatkowo gadżety, w jakie możecie zaopatrzyć fotobudkę dodadzą jeszcze więcej zabawy.

Drugą propozycją jest tworzenie księgi gości wraz z ich zdjęciami w trakcie przyjęcia weselnego. Aby ten pomysł mógł zostać zrealizowany będziemy potrzebowali przede wszystkim aparatów do robienie zdjęć natychmiastowych. Większość z nas kojarzy je głównie dzięki firmie Polaroid, ale obecnie także inne firmy produkują tego typu aparaty. Oczywiście jeśli jeszcze nie posiadamy takiego sprzętu to musimy się liczyć z kosztami jego zakupu wraz z odpowiednią ilością klisz. Nie da się jednak ukryć, że doklejanie do konkretnych wpisów zdjęć gości, bawiących się na weselu będzie dla nich świetną atrakcją, a dla nas wyjątkową pamiątką. Proponujemy zaopatrzenie się w instrukcję do takich aparatów.

Pamiątkowa księga na ścianę

Kolejną alternatywą dla tradycyjnych ksiąg gości weselnych są rozwiązania, dzięki którym po przyjęciu będziemy mogli taką pamiątkę oprawić i zawiesić na ścianie. Także w tym przypadku ilość możliwości ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. A oto kilka najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych propozycji.

Plakaty, na których goście składają swoje podpisy są coraz częstszym elementem przyjęć weselnych. Kolorowy plakat z grafiką drzewka, na gałęziach którego goście weselni mogą odcisnąć swojego kciuka i dodać kilka miłych słów, będzie ciekawą alternatywą dla tradycyjnych ksiąg gości.

Oczywiście bez względu na to jaką formę ostatecznie przyjmie nasza księga gości, najważniejszy jest cel jej stworzenia. Ma być ona poręczną pamiątką z jednego z najpiękniejszych dni w naszym życiu i przypomnieniem jak wielu życzliwych ludzi jest wokół nas. Dlatego też, warto poświęcić choć odrobinę naszego czasu na jej przygotowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *